Nový tréner Filip Král

Filipe jak bys sám sebe popsal jako trenéra brankářů ?
Asi jedním slovem zodpovědný. Je to nelehká role a mnohdy na dlouhou trať, ale snažím se zaměřovat na detaily, nic nepodcenit a taky aby to brankáře bavilo.

Jaký styl chytání preferuješ u brankářů ?
Mým cílem je to, aby brankář nebyla jen statická pozice, ale aby se aktivně podílel na hře nejen zákroky. 

Co tě vedlo k tomu se stát trenérem brankářů ?
Rozhodně to byla vášeň k tomu sportu a nějak jsem to měl zakotvené v sobě. V době, kdy jsem začal chytat, tak moc trenérů brankářů nebylo a zjednodušeně jsem nechtěl, aby to stejné museli zažívat i brankáři teď. V době, kdy jsem začal trénovat, tak jsem neměl moc zkušeností, ale věděl jsem, že se k tomu jednou chci propracovat a to se i stalo. Všechno pak šlo ruku v ruce. Nejprve licence a následně škola zaměřená na trenérství. Vše se momentálně snažím směřovat k trénování. 

Stále studuješ je tomu tak ?
Ano, studuju na Masarykově univerzitě obor trenérství ledního hokeje, kdy po absolvování budu mít B licenci s možností získat i A licenci. Stupně licence nevnímám pro práci s brankáři jako ukazatel kvality trenéra. Hrozně mě obohacuje studijum, kde kromě specializace trenérství máme široký rozptyl předmětů, které se týkají výkonu sportovce. Od psychologie, výživu, kondiční trénink či diagnostiku a masážu mám nějaké základy, které se snažím aplikovat do trénování.

Proč si se rozhodl přijmout nabídku stát se členem trenérského týmu TEAMBHA?
Vždy jsem trénoval pouze na klubové úrovni a chtěl jsem zkusit něco, kde na práci s brankáři bude více času a samotný trénink bude realizován a nastaven koncepčně tak, jak by měl, což jsem hned po první akci s TEAMBHA zažil.

Co té zaujalo na našich akcích TEAMBHA?
Celá koncepce pro práci s brankáři byla pro mě příjemným překvapením. Ať už je to servis pro brankáře v kabině, rodinný přístup, videorozbory či samotné zaměření a vedení tréninkové jednotky. To je jen výčet toho, co mě zaujalo.

Jakým směrem by se podle akce TEAMBHA měli ubírat do budoucna ?
Jak jsem už zmínil. Celá filozofie TEAMBHABHA je nastavena za mě správně a věřím, že bude více akcí a více brankářů, kteří na sobě chtějí pořádně zapracovat.