Ohlédnutí za kempem TeamBHA 2020

Ihned po příjezdu byla provedena registrace přihlášených, při které byla současně všem účastníkům změřena teplota. Při registraci se dozvěděli informace ohledně rozdělení do skupin dle ročníku. Pro účastníky i rodiče byla připravena v 9:00 prezentace výstroje CCM v podání pana Martina Konečného ze společnosti Kony Hokej, která je distributorem výstroje značky CCM. Zúčastnění si tak mohli prohlédnout nejnovější modely výstroje CCM s možností okamžitého zakoupení.

Po příchodu do kabiny měli brankáři přichystaná svá místa se jmenovkami, dresy, láhví na pití od značky CCM, dvěma páskami (černá, bílá), tenisovými míčky s našim logem TeamBHA od firmy Štěpánek, společenskou polokošili CCM, kšiltovkou CCM a v neposlední řadě tréninkovým setem od CCM, kde nalezli tričko, kraťasy, ponožky a vak. Všechno vybavení (kromě dresu) zůstalo klukům i po kempu. 

Od 10:15 proběhla schůzka s rodiči a vedením TeamBHA. Od 10:30 byla pro rodiče připravena přednáška vedena sportovním psychologem Mgr. Václavem Petrášem (psychologievykonu.cz)

Náš limit 24 gólmanů byl naplněn a celý TeamBHA chce všem zúčastněným touhle cestou poděkovat.

Proč limit 24 gólmanů? Proto, abychom udrželi maximální osobní přístup pro každého brankáře a mohl se maximálně technicky rozvíjet, případně odstranit nedostatky nebo špatné návyky. Tréninky byly rozděleny na dvě skupiny. Pro dopolední část po 12 gólmanech tak, aby každá trojice brankářů  na jedné brance měla dostatečný odpočinek i dostatek sil pro 100% provedení. 

Každý den bylo pro gólmany nachystané téma dne a technika, které se budou daný den věnovat. Dopolední trénink byl se střelbou, odpolední trénink, kde bylo na ledě všech 24 gólmanů, se pilovala technika bruslení a bruslařská cvičení, která byla průpravou na následující střelecký trénink..

Každý den se obě skupiny na ledě střídaly tak, aby jednou měli delší spánek mladší, a druhý den straší. Skupina, která šla na led první, absolvovala dynamickou rozcvičku, trénink na ledě a poté strečink a core. Druhá skupina absolvovala dynamickou rozcvičku a trénink na ledě. Chtěli jsme zabránit stereotypu pro obě skupiny v daný den, protože to pro sportovce není příliš vhodné.

Následoval oběd v restauraci Slovan Rosice, kde jsme z jídelníčku vymýtili knedlíky atd. Poté se skupina přesunula k polednímu odpočinku na hotel Nika, který je 10 min chůzi od zimního stadionu. Přechody probíhaly vždy pod dozorem minimálně 2 trenérů. Po odpočinku byla připravena svačina na hotelu. Většinou ovoce, zelenina, jogurt s müssli apod. Vždy správně vyvážené, aby byli chlapci připraveni na odpolední fázi, ale zároveň neměli pocit těžkého žaludku.

Po odpolední fázi na ledě následoval off-ice trénink, který byl  zaměřen na práci očí a postřehem s tenisovými balonky. Poté cvičení na dynamickou a odrazovou sílu.

Následovala večeře a poté přesun na hotel, kde od 19:45 čekalo video pro první skupinu dne. Náš videoanalytik Dominik Gerža, který po celý den natáčel obě skupiny tabletem a kamerou GoPro, měl připravená videa z tréninků, aby kluci viděli, kde dělali chyby a  kde naopak dělali cvičení technicky dobře. U videa vždy probíhala také teoretická část a připravená videa na dané téma následujícího dne. Gólmanům bylo názorně ukázáno, čeho by se měli vyvarovat a naopak jak tyhle technické věci zvládají gólmani v NHL.

Poslední den přijal naše pozvání brankář HK Poprad a jeden z nejlepších brankářů slovenské extraligy Tomáš Vošvrda. Absolvoval s kluky setkání, při kterém popsal svoje techniky přípravy a mentálního nastavení. Následně rozdal podepsané kartičky a čekalo se, kdo přijde s první otázkou. Tomáš byl s brankáři hodinu a čtvrt a zodpovídal jeden dotaz za druhým. Na ledě poté Tomáš oběma skupinám ukázal svoji techniku práce s holí, jelikož Tomáš patří k nejlepším gólmanům v této dovednosti. Závěrečných 15 minut posledního tréninku bylo věnováno focení, a to jak s Tomášem,  tak s trenéry TeamBHA.

Snídaně probíhaly na hotelu Nika od 7:15 pro první skupinu dne. Šéfem kuchyně v době snídaní byl M. Nechvátal. Snídaně byly vyvážené, použity byly nejkvalitnější suroviny.

Po celý den bylo v kabinách nachystané občerstvení - čerstvé ovoce, rychlé cukry a iontové nápoje.

Ve středu byl kemp zpestřen výjezdem do Brna, kde jsme v Laser game aréně vytvořili 6-členné týmy a každý tým sehrál dvě bitvy v taktické aréně.

Po celou dobu kempu mohli gólmani využívat také naši automatickou brusku ProSharp. 

Touhle cestou bych chtěl za celý realizační tým poděkovat všem zúčastněným brankářům a hlavně rodičům, kteří umožnili, i přes komplikovanou situaci s COVID-19, TeamBHA začít s prvním kempem pod touto značkou. Věříme, že každý gólman si přenese nasbírané zkušenosti do svého týmu a bude maximálně úspěšný!